Šetření s malými dětmi

Ideální situace je, když se děti narodí až ve chvíli, kdy máme vlastní bydlení, auto, našetřeny peníze do zálohy (kdyby byly nějaké výdaje), jezdíme každoročně minimálně na dvě dovolené a celkově jsme zabezpečení. Jenže kdyby to takhle bral každý, pak náš národ velice brzy vymřel, takových párů je totiž opravdu málo a to především v současné době. Děti se rodí navzdory financím a tím pádem spousta rodin řeší, kde ušetřit, tak aby neměli finanční problémy. Kde se dá ušetřit?

radost z miminka

1.      Výbavička

Pokud řešíte nedostatek financí, pak nakupte výbavičku pro dítě z bazaru, popřípadě se poptejte, jestli nemá někdo něco na půjčení. Hodit se vám bude každá věc, která bude zadarmo. Spousta maminek se takto zbavuje třeba i komplet celé výbavy pro miminko a ochotně jej darují rodičům v tísni.

2.      Kojení nebo sunar?

Kojení dává dítěti největší benefity a krom toho, že jej máte neustále po ruce a má ideální teplotu, také nic nestojí. A to je ohromná výhoda! Ceny za umělé mléko totiž nejsou zrovna nízké a dítě jej vypije za svůj kojenecký a batolecí věk poměrně hodně. Snažte se tedy kojit, samozřejmě někomu to zrovna nevyjde, ale většina žen může kojit bez problémů.
ručička na dlani

3.      Přebalování

Další velkou položkou v pravidelných výdajích jsou pleny. Ty jednorázové vás vyjdou asi 5 Kč za kus a to pouze v případě, že budete používat ty nejlevnější, nešetrné k přírodě ale také k vašemu drobečkovi. Ideální variantou jsou látkové pleny. Pořízení klasických látkových plen může sice stát trochu vyšší částku ale ve výsledku se vyplatí. Pokud zvolíte takzvané čtvercové plenky a svrchní kalhotky, pak vás budou stát asi kolem 3 – 4000 na celé přebalovací období. To zní skvěle že? Sice budete častěji prát, takže budete mít trochu vyšší účet za energie a prací prášek ale i tak se to pořád vyplatí. Navíc plenky vám zůstanou na další dítě.