Řešením je hypotéka

Pokud má podnikatel hluboko do kapsy a potřebuje se rychle dostat k penězům, nejednou to nemá snadné. Stejně jako to nemusí mít snadné ani jeho kolega, který nemá finanční těžkosti, ale přece jenom potřebuje nějaké ty prostředky navíc, které by investoval do svého podniku.
Oba se potřebují dostat k penězům, ale ani jeden z nich nemá jistotu, že uspěje kdekoliv. Toho druhého totiž čeká v bance po podání žádosti notně složité prověřování s nejistým výsledkem, a ten první je pro banku často vysloveně ztracený případ.

peníze

A pokud nechtějí obtížné dokazování své solventnosti a čistoty svých úmyslů v bance absolvovat, nezbývá jim, než vsadit na jistotu jménem nebankovní finanční instituce a její 100% hypotéka. Protože zde jde skutečně téměř o sázku na jistotu, tady uspěje bezmála každý. A to proto, že jsou tu požadavky daleko benevolentnější a kritéria splnitelnější.
Aby kterýkoliv z těch výše zmíněných podnikatelů onu stoprocentní hypotéku získal, stačí pouze mít nemovitost a nějaký ten příjem, postačující k tomu, aby mohlo být spláceno alespoň to minimum, které při té které půjčce spláceno být musí. Protože ve chvíli, kdy dotyčný dá onu nemovitost zvolené nebankovní společnosti do zástavy, může získat v průměru až sedmdesát procent její odhadní ceny, a i když je následné splácení možné rozložit až na celých dlouhých třicet let, čímž se výše splátek sníží na minimum, které je více než přijatelné, přece jenom se vždy nějaká ta částka platit musí a dlužník na ni tedy musí mít.

mince

Ovšem nároky na příjmy žadatele nejsou v takovém případě nikterak vysoké, hravě se jim dá vyhovět. A když k tomu připočteme, že zde ani záznamy v registrech dlužníků nehrají na rozdíl od bank žádnou významnou úlohu, že nejsou důvodem k automatickému zamítnutí žádosti, je zřejmé, že tu uspěje i žadatel dost problematický. Samozřejmě – jak již zaznělo – za předpokladu, že vlastní nějakou tu vhodnou nemovitost, již by bylo možno použít coby záruku za tuto půjčku.
A proto mnozí podnikatelé sázejí právě na tyto hypotéky. Kde mají své jisté.