Jak na dětský pokoj?

Dětský pokoj je oázou klidu, útočiště vaši ratolesti, místo, kde mu má být dobře a má se tam cítit pohodlně a bezpečně. Jak toho dosáhnout? Pokud se plánujete pustit do vytvoření, nebo úpravy pokoje pro vaše dítě, měli byste to zkonzultovat především s ním. Zjistit, co by se mu líbilo, vědět co má rádo, jak si svůj pokoj představuje a nechat ho se na pokoj těšit a být součástí „projektu“.
Podkrovní dětský pokoj
Základní věcí, bez které se dítě neobejde je postel. Ta by měla být především pohodlná a její součástí by měla být kvalitní matrace. Na té se určitě nevyplatí šetřit. Dále stojí za zvážení, jaký typ postele dítěti pořídíte. Je potřeba počítat s tím, že mu přijdou na návštěvu kamarádi a je potřeba je někde v pokojíku ubytovat. Popřípadě potřebujete v jednom pokoji ubytovat sourozence. I podle těchto kritérií je potřeba postel vybrat. Podle místa si pak můžete vybrat například mezi několika klasickými lůžky, postelí, ze které se vysune druhá postel, nebo palandou.
Dalším důležitým nábytkem je psací stůl, který by měl poskytovat dostatek prostoru, a to jak pro psaní úkolů, tak i pro počítač, který bude školák časem určitě potřebovat. Ke stolu by měla být kvalitní židle, která bude školákovi poskytovat dostatečnou oporu třeba při psaní úkolů a ideálně by měla být výškově nastavitelná, aby se přizpůsobila růstu obyvatele pokojíku.
Určitě bude zapotřebí pořídit úložné prostory, skříň na oblečení, komodu na hračky a nějaké otevřené regály, nebo poličky, na které bude možno vystavit si ty hračky kterými se chce vaše dítě pochlubit, a kromě hraček také oblíbené knihy.
Retro dětský pokoj
Pokoj můžete dále doplnit obrázky, či předměty s motivy oblíbených hrdinů, později třeba oblíbených kapel a stěnám neuškodí rámečky s oblíbenými fotkami a nějakými barvami, či tapetami, aby pokoj působil útulněji. Na postel se kromě oblíbených plyšáků hodí také malé polštářky, které pokoj zútulní.
Ať už něco přidáte, či vynecháte, nejdůležitější je především to, aby se v dítě v pokojíku cítilo dobře.