Domov ve stylu Provence

Jestli právě řešíte otázku, v jakém stylu se dá zařídit domácnost, pak vězte, že možností je nepočítaně. Každý si může udělat radost podle sebe, nikomu se nedá nic přikazovat. Inspirací je však velké množství, tak proč se nenechat zlákat něčím, co se vám na první pohled zaryje pod kůži tak, že nebudete chtít už nic jiného.
rostliny levandule
Levandule a klidné tóny
Máte-li rádi Francii, konkrétně lokalitu provoněnou lány kvetoucí levandule, příjemně sladěné a útulné příbytky, které jsou na pohled skromné a na ten druhý dokonale zařízené, pak třeba i vy propadnete kouzlu tohoto stylu, který se dá použít téměř v každé místnosti vašeho domu či bytu.
bylinky na míse
Voňavá a krásná kuchyň
Typickou místností, ve které se tento styl často a s oblibou používá, je kuchyň. Ta nabízí řadu variant, jak je možné celý prostor pojmout. Můžeme se držet takzvaně při zdi a zvolit jen pár doplňků, nebo to vzít z gruntu a udělat kompletní přeměnu. Vše je jen na naší fantazii.
Jednoduchá kuchyňská linka ve světlých tónech bílého až béžového dřeva s obklady s fialovým nádechem a řadou drobných doplňků není vskutku nic složitého. Chybět by zde neměly také prosklené vitrínky a bylinky v designových květináčích. Světlý dekor podlahy a třeba i malý běhoun pod jídelním stolem, barevně sladěný s obklady na zdech, udělají z vaší kuchyně doslova jiný svět.
Dáte-li si do okna v květináči čerstvou voňavou levanduli, určitě se budete v myšlenkách vznášet někde v okolí jihovýchodní Francie.
mýdlo s levandulí
Koupelna jako stvořená k relaxaci
Styl francouzského venkova je velmi dobře použitelný i v koupelnách. Opět hrají velkou roli obklady, které nemusí být nutně pouze fialové. Imitace dřeva zde udělá také svou úlohu a stylová, třeba i samostatně stojící vana vše krásně doplní. Třešinkou mohou být dekorace s motivem levandule, jako jsou svíčky, ale také levandulová mýdla, voňavé oleje nebo ručníky s tímto motivem či v dané barvě.